Technická olympiáda

Dňa 02.12.2015 sa konalo okresné kolo VI. ročníka Technickej olympiády základných škôl, ktoré organizovalo Centrum voľného času v Čadci v spolupráci so Strednou odbornou školou technickou v Čadci.  Súťaž sa konala na SOŠ technickej v Čadci. Súťažilo sa v dvoch kategóriách.

Kategória A – žiaci základných škôl 8. a 9. ročníka a príslušných ročníkov osemročných gymnázií, 20 súťažiacich - 10 družstiev, kategória B – žiaci základných škôl 5. – 7. ročníka  a príslušných ročníkov osemročných gymnázií - 8 jednotlivcov.

Na otvorení súťaže boli aj hostia, a to riaditeľ ÚPSVaR Ing. Miroslav Mareček, zástupca primátora mesta Čadca Ing. František Prívara a sponzor súťaže Ing. Roman Rusz z firmy BAROZ ENER, spol. s r.o.,  Třinec.

Obe kategórie sa skladali z teoretickej a praktickej časti. V teoretickej časti žiaci preukázali svoje vedomosti v teste a v praktickej časti vyrábali výrobok podľa zadania. Súťaž prebiehala bez rušivých podnetov a súťažiaci vytvorili výrobky, ktoré boli na vysokej úrovni. Súťažiaci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach boli obdarovaní vecnými cenami, ktoré pripravilo centrum voľného času Čadca a sponzor súťaže Ing. Roman Rusz. Žiaci, ktorí sa v okresnom kole technickej olympiády umiestnili na 1. mieste, postupujú do krajského kola.

 

Vyhodnotenie Technickej olympiády:

Kategória A (dvojice):

P.č.

Meno a priezvisko

Škola

Body

(spolu dvojica)

1.

Marek Foldina

Filip Dodek

ZŠ - Klokočov

150

2.

Stanislav Makuch

Patrik Ďurkáč

ZŠ – J. A. Komenského Čadca

146

3.

Kristína Borisová

Tomáš Vojtek

ZS – Nová Bystrica

142

 

Kategória B (jednotlivci):

Úspešní riešitelia

P.č.

Meno a priezvisko

Škola

Body

(spolu dvojica)

1.

Branislav Romaník

ZŠ – Nová Bystrica

85

2.

Ján Čišecký

ZŠ - Svrčinovec

74

3.

Martin Pokorný

ZŠ – Čadca Rázusova

74

 

( pri  zhode  bodov  rozhodoval  čas odovzdania vypracovaných testov )

Autor článku: Bc. Andrej Gunčaga  - hlavný majster

 

 

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti