Kysucké kráľovstvo, vedomosti a zručnosti 2. ročník

Kysucké kráľovstvo, vedomosti a zručnosti 2. ročník

 

Mládežnícky parlament v Čadci pripravil pre žiakov stredných škôl  súťaž Kysucké kráľovstvo, vedomosti a zručnosti. Uskutočnila sa v Dome kultúry v Čadci v piatok 20. Novembra 2015.

Súťažilo sedem štvorčlenných družstiev. Traja členovia z každého preukazovali svoje vedomosti ústne. V praktickej časti pod dohľadom odborníčky na drôtovanie , drôtovali srdce. Odborná porota zhodnotila ich diela a obodovala.

Našu školu reprezentovali Bozo Matúš z II.A, Pavlík Marek , Fiala Marek z II.C, v praktickej časti nás reprezentoval Kyzek Michal z II.A.

Všetci preukázali výborné vedomosti a nezaostávali ani v zručnosti. Parlament  im zaslal okruh približne 250 otázok, na ktoré si museli nájsť správne odpovede a naučiť sa ich. Zvládli to. Patrí im za to vďaka.

 

Druhá časť bola zameraná na zručnosť, súťažiaci mali zhotoviť drôtené srdce.

111

Súťažná práca Michala Kyzeka

 Pred samotnou súťažou sa konal workshop, na ktorom sa súťažiaci oboznámili s históriou drotárstva a drotárskymi technikami.

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti