Vzdelávacie centrum pre programovanie, reguláciu a meranie

Špičkové HI-TECH technológie sú vo vzdelávaní na Kysuciach

Špičkové HI-TECH technológie sú vo vzdelávaní na Kysuciach

Dňa 09.04.2010 bolo slávnostné otvorenie „Vzdelávacieho centra pre programovanie, reguláciu a meranie“ v Strednej odbornej škole technickej v Čadci (ďalej SOŠt). Slávnostného otvorenia sa zúčastnili podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Jozef Štrba, riaditeľka odboru gymnázií RNDr. Dana Čuláková, riaditeľka odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja Ing. Dana Weichselgärtner PhD., zástupca Krajského školského úradu Žilina PhDr. Ladislav Skyba, majiteľ firmy Calorim s. r. o. Žilina Ing. Pavol Skokan, zástupca firmy Regin Švédsko Robert Parkwik.


Vzdelávacie centrum bolo financované z prostriedkov projektu MŠ SR „Otvorená škola“, ďalej z prostriedkov Žilinského samosprávneho kraja, z Občianskeho združenia pri SOŠt v Čadci a finančnej pomoci firmy Calorim s. r. o. Žilina. Jeho hodnota je 23 tis. Eur a SOŠt ním získala špičkové HI-TECH technológie do vzdelávania, ktoré je jediným zariadením takéhoto typu v SR. Toto vybavenie sa začne využívať vo výučbe od nového školského roka v odboroch elektro a inštalatér.

 


 

Vybudovaním vzdelávacieho centra v priestoroch SOŠt nekončí jeho realizácia. V najbližších mesiacoch dôjde k podpisu zmluvy o spolupráci SOŠt v Čadci a firmami Regin Švédsko a Calorim s. r. o. Žilina. SOŠt získa ďalšie vybavenie, prístup k najnovším technológiám a v rámci spolupráce budú umožnené žiakom a pedagogickým zamestnancom odborné stáže v zahraničí.


Tvorcami projektu boli Ing. Jozef Behúň, Jozef Vyšlan a hlavne firma Calorim s. r. o. Žilina, ktorým ďakujeme za pomoc pri realizovaní projektu.
 

  

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti