„DVE TERÉZIE, KTORÉ VSTÚPILI DO HISTÓRIE MESTA ČADCA“

Položme si otázku:" Z čoho pramení naša hrdosť?" Odpoveď nie je vždy uspokojivá. Ešte horšie by to dopadlo, keby sme začali preverovať, čo vieme o svojom rodisku či predkoch.
Žiaci SOŠ technickej sa pod vedením vyučujúcej Mgr. R. Kolenovej zapojili do výzvy VUC: „Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie" . Pripravili si zaujímavý projekt: „DVE TERÉZIE, KTORÉ VSTÚPILI DO HISTÓRIE MESTA ČADCA". Jedna Terézia z rodu Habsburgovcov, významná uhorská panovníčka dala Čadci štatút mesta. Druhá - rozdávala v meste lásku a porozumenie, založila Dom charity.
Projekt oslovil viacerých žiakov. Žiaci získali nové, zaujímavé informácie. Navštívili mestský archív. Pozreli si na vlastné oči zakladajúcu listinu mesta. Využili svoje technické zručnosti a vytvorili zaujímavý videofilm a bulletin. Výsledky svojej práce prezentovali na seminári dňa 16.06.2017 v priestoroch SOŠ technickej. Na seminár boli pozvaní žiaci z okolitých škôl. Súčasťou seminára bola aj prednáška pracovníka Kysuckého múzea p. Martina Turóciho o práci múzea na záchrane pamiatok v našom meste. Žiaci sa s po seminári rozchádzali v družnej debate s nápadmi na nový projekt.
                                                                                                          Mgr. Renáta Kolenová

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti