Prezentácia projektu „Budovy v mojom okolí, ktoré dýchajú históriou“

Prezentácia projektu „Budovy v mojom okolí, ktoré dýchajú históriou“ v Strednej odbornej škole technickej

Poznávanie je získavanie, spracovávanie a uchovávanie informácii o svojom okolí. Žiaci SOŠ technickej sa pod vedením vyučujúcej Mgr. R. Kolenovej zapojili do výzvy ŽSK: „Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie“. Pripravili si zaujímavý projekt: „Budovy v mojom okolí, ktoré dýchajú históriou“. Projekt oslovil viacerých žiakov, zozbierali zaujímavé informácie o rôznych budovách vo svojom okolí. Využili svoje technické zručnosti a vytvorili zaujímavý videofilm a vydali bulletin.  Spomenuli tam také historické budovy ako bol Palárikov dom, bývalú školu v ktorej pôsobil Peter Jilemnický, závod Tatra ,ktorý je už minulosťou a dnes tam stojí nákupné centrum a mnoho ďalších.

Ako je napísané v bulletine ...niektoré budovy sú celé storočia pekné a nikdy neupadnú do zabudnutia. Iné zmenia majiteľa a už je budova zmenená. Naopak niektoré prežijú hrôzy a útrapy storočí a nájde sa majiteľ, ktorý budovu znova postaví „na nohy“.

A práve takéto budovy boli prezentované na seminári dňa 16.06.2016 v priestoroch SOŠ technickej. Na seminár boli pozvaní žiaci z okolitých stredných škôl. Súčasťou seminára bola aj prednáška pracovníka Kysuckého múzea p. Martina Turóciho o práci múzea  na záchrane pamiatok. Žiaci sa po seminári rozchádzali v družnej debate,  s myšlienkami na zaujímavé  pamiatky vo svojom okolí.

Budovy 

 Účastníci seminára spolu s vyučujúcou Mgr. R. Kolenovu a pracovníkom Kysuckého múzea  p. M. Turócim

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti