Dni nezabudiek

Pri príležitosti Dňa duševného zdravia i tento rok Liga za duševné zdravie organizovala zbierku pod názvom Dni nezábudiek. O význame tohto dňa hovorí nasledujúca štatistika.
Na Slovensku je situácia s duševným zdravím vážna. Celkovo bolo u nás v minulom roku zaznamenaných 506 samovrážd. Dôvodom boli duševné poruchy prameniace v naoko zvyčajných problémoch. Vziať si život sa pokúsilo približne 5 000 ľudí. Čo sa týka štatistiky samovrážd a pokusov o samovraždu mladistvých za rok 2017 , je viac ako alarmujúca.
• 3 samovraždy vlani vykonali deti do 14 rokov (pri všetkých išlo o dievčatá) a 14 mladiství vo veku 15 – 19 rokov (13 z nich sa týkalo chlapcov).

• Deti do 14 rokov sa pokúsili o samovraždu 35-krát a mladiství od 15 do 19 rokov 94-krát.

• Podiel samovrážd aj samovražedných pokusov detí a mladistvých 
z celkového počtu v posledných rokoch rastie (zatiaľ čo v roku 2013 vykonali 0 – 19-roční 2,3 % samovrážd a 8,0 % pokusov o samovraždu, 
v roku 2017 to bolo 3,4 % a 15,3 %).

• Hlavným motívom samovražedných pokusov boli konflikty a rodinné problémy (43,4 %). Školské problémy predstavovali 16,3 %.
Zdroj: Národné centrum zdravotníckych informácií, 2018
V našej škole zbierka na: Podporu rozvoja siete starostlivosti o ľudí s duševnými chorobami prebiehala 5. októbra 2018. Dobrovoľníci zo IV.C Adam Švancár a Patrik Kopačka ponúkali modrý kvietok nezábudky ako symbol krehkosti duševného zdravia.vyzbierali 185,36,- eur.

nezabudky

Spoločne sme vhodením dobrovoľného príspevku do ich pokladničky prispeli sumou 185,36,-eur.

                                                                         Ď A K U J E M E

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti