Kampaň Červené stužky

Červené stužky na našej škole

Kampaň Červené stužky, ktorej 13. ročník prebiehal od 2. septembra 2019 a vrcholil 1. decembra 2019, je celoslovenskou kampaňou boja proti AIDS odbornými vedomosťami o HIV/AIDS ako i prevencie látkových a nelátkových závislostí a chorôb s nimi spojených.
Kampaň je venovaná mladým ľuďom, ktorí sa do nej môžu zapojiť prostredníctvom školy viacerými aktivitami. V našej škole sa uskutočnili tieto aktivity.
V dňoch 7.-11. októbra 2019 sa v triedach I.B, I.C, I.D, I.E, I.F a II.C uskutočnili besedy s policajtkou OR PZ na tému „Drogové závislosti".
Film „Závislosti" si pozrela trieda I.D dňa 22.10.2019 počas suplovanej hodiny.
Dňa 28.10.2019 v spolupráci s RÚVZ sa uskutočnili preventívne aktivity „Závislosti a kyberšikana" v triedach II.C a II.A.
Projekt „Falošní priatelia – alkohol a droga" bol realizovaný Ing. A. Kuffovou v triede I.D počas suplovaných hodín dňa 29.10.2019.
Preventívne aktivity na témy „Závislosť na kyberpriestore a kyberšikana" a „Nebezpečenstvo AIDS a rodina" pod vedením Mgr. M. Poláka a Mgr. R. Kolenovej sa uskutočnili v triede II.B 11. novembra 2019.
V spolupráci s RÚVZ sa 14.11.2019 konali prednášky „Zdravý životný štýl a duševné zdravie" v triedach II.B a II.E.
Žiaci III.E a III.D sa 19.11.2019 zúčastnili autobiografického divadelného predstavenia bývalého narkomana „The light trip". Predstavenie bolo organizované v spolupráci s mestom Čadca a Mestskou políciou.
Na stretnutí „Červené stužky" v Mestskom dome v Žiline sa dňa 27.11.2019 s Mgr. M. Semanovou zúčastnili žiaci Jakub Koleň (I.A), Matej Maslík (II.A) a Tomáš Jopek (II.A).
Dňa 29.novembra 2019 sme sa zapojili do kampane nosením červených stužiek, ktoré rozdávali žiaci II.A triedy Samuel Capek, Matej Maslík a Matej Mikula. Spoločne sme podporili Misiu sv. Jána v Barbadose. Veríme, že naša zbierka pomôže deťom postihnutým chorobou AIDS.
Nástenka pri vstupe do školy okrem iného upozornila tiež na štatistku, že u občanov Slovenskej republiky bolo od 1.1.2019 do 31.10.2019 diagnostikovaných a epidemiologicky vyšetrených 65 nových prípadov HIV infekcie, 5 prípadov syndrómu získanej imunitnej nedostatočnosti (AIDS) a 2 úmrtia pacientov s HIV infekciou.

cs

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti