Červené stužky

cs
Svetový deň boja proti AIDS - 1. december 2017

Žiaci našej školy sa aktívne zapojili do kampane Červené stužky, ktorej 11. ročník prebiehal od 4. septembra 2017 a vrcholil 1. decembra 2017.
Triedy I.B a I.E sa zúčastnili inovatívneho projektu Živé knižnice s mladými narkomanmi spojené s divadelným predstavením kresťanskej skupiny Cenacolo.
Živé knižnice je priestor na vytvorenie konštruktívneho dialógu s ľuďmi, s ktorými sa v bežnej realite nemáme príležitosť stretnúť a porozprávať. Knihy v Živej knižnici sú ľudské bytosti a spoločne so samotnými čitateľmi (našimi žiakmi) vstupujú do kontaktu cez osobnú výpoveď. Ide o skupinu mladých narkomanov z komunity Cenacolo, ktoré prijíma stratených mladých ľudí, nespokojných, búriacich sa, zúfalých, tých, ktorí chcú nájsť sami seba a zmysel života.
V škole dňa 27.11.2017 prebiehali v II.A triede prednášky a besedy na témy „Rodina a AIDS" pod vedením Mgr. R. Kolenovej a „Mladý človek a alkohol" pod vedením Ing. A. Kuffovej. Žiaci okrem iného mali možnosť vyskúšať si okuliare a porovnať správanie a reakcie človeka pod vplyvom alkoholu so stavom bez požitia alkoholu.
Dňa 1.decembra sme sa zapojili do kampane nosením červených stužiek, ktoré rozdávali žiaci II.A triedy Ján Kanalik a Jozef Polka. Spoločne sme podporili Misiu sv. Jána v Barbadose sumou 56,26 eur. Veríme, že naša zbierka pomôže deťom postihnutým chorobou AIDS.

cs

Nástenka s problematikou AIDS taktiež prispela k zvýšeniu informovanosti.

Na stretnutí v Žiline túto kampaň svojou účasťou podporili žiaci II.B triedy Dávid Arendárik, Jakub Rovder a Peter Špila spolu s PhDr. M. Varmusovou.

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti