Poklepanie základného kameňa telocvične SOŠ technickej Čadca

     Za účasti poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a predsedu Žilinského samosprávneho kraja p. Juraja Blanára, poslanca NR SR p. Jána Podmanického a ostatných poslancov Žilinského samosprávneho kraja, volebného obvodu Kysuce, zástupcov ŽSK, odboru školstva a športu, realizátora stavby, zástupcov Rady školy, pedagógov a žiakov SOŠ technickej poklepali základný kameň výstavby novej telocvične. Žilinský župan Juraj Blanár uviedol v príhovore, že ich cieľom je vybudovať novostavbu, v ktorej by mohli v kvalitných a moderných podmienkach žiaci športovať. Ako uviedol p. Juraj Balár, predpokladali výdavky vo výške 845 000,-- €, tie sa však podarilo znížiť verejným obstarávaním o štvrtinu a investícia by mala byť vo výške 618 000,-- €. Na financovaní telocvične sa spolupodieľa aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré podľa slov predsedu ŽSK prispieva čiastkou 200 000,-- € . Práce na stavbe novej telocvične by mali trvať 12. mesiacov.

1

Nová telocvičňa bude prepojená s budovou školy s rozmermi 39 x 21 m. Rozmer spĺňa normy na basketbalové ihrisko s veľkými výbehovými zónami a na palubovke sa budú môcť hrať všetky klasické športy ako futbal, nohejbal, futsal, ale i hádzaná a volejbal.
Žiakom pribudne moderný športový stánok a pedagógom, primerané pracovné prostredie.

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti