Návšteva štátneho tajomníka

Návšteva štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v SOŠ technickej

Dňa 25.04.2017 navštívil Strednú odbornú školu technickú v Čadci Mgr. Peter Krajňák, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v sprievode Ing. Mariána Galana, generálneho riaditeľa sekcie regionálneho školstva a Mgr. Lucie Kažimírovej, asistentky štátneho tajomníka.

Jednania sa zúčastnila aj riaditeľka odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja Mgr. Eva Rovňanová.

Po krátkom predstavení školy riaditeľom Ing. Františkom Kajánkom si spoločne prezreli priestory praktického aj teoretického vyučovania. Taktiež neobišli aj výstavbu novej telocvične, ktorá napreduje podľa plánu.

Pozreli si aj priebeh praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky v praxi, u mechanikov nastavovačov, mechanikov stavebnoinštalačných zariadení, ako aj u mechanikov elektrikárov, pretože práve v týchto dňoch sa konala na škole praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky, takže žiaci musia prakticky ukázať, čo sa za štyri roky naučili.

Zaujímali sa aj o duálny systém vzdelávania v našej škole, o prepojenie medzi školou a firmou. Momentálne škola vzdeláva v systéme duálneho vzdelávania 51 žiakov pre tri firmy, a to: Schaeffler Kysuce, s.r.o., Kysucké Nové Mesto, OMNIA-KLF, a.s., Kysucké Nové Mesto a KINEX Bearings, a.s., Bytča.

Na záver návštevy sa presunuli do firmy Schaeffler Kysuce, kde sa stretli s riaditeľom závodu Ing. Milanom Jurkym, PhD., Ing. Gabrielou Kadlečíkovou a Ing. Andreou Tuchyňovou, ktorí im predstavili firmu ako celok, ale aj spoluprácu so školami v rámci duálneho systému vzdelávania. Na záver si prezreli priestory Školiaceho centra vo firme Schaeffler Kysuce, ktoré momentálne rozširujú a pripravujú na výučbu.

f1f2

f3

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti