Medzinárodnú súťaž odborných vedomosti a zručností

ÚSPECH STROJÁROV SOŠ TECHNICKEJ ČADCA V POVAŽSKEJ BYSTRICI.


V dňoch 30.05.-31.05.2019 usporiadala SOŠ strojnícka Považská Bystrica pod záštitou firmy THYSSEN KRUPP ROTHE ERDE SLOVAKIA, a.s. Považská Bystrica medzinárodnú súťaž odborných vedomosti a zručností v odboroch mechanik nastavovač a obrábač kovov.

Cieľom súťaže bola vzájomná konfrontácia odborných zručnosti , vedomosti a návyky z prípravy na povolanie, dôrazom na odbornosť a tvorivosť, ako aj výmenu skúsenosti medzi pedagógmi. Súťaž pozostávala z praktickej časti , kde súťažiaci mali vyhotoviť súčiastky podľa technickej dokumentácií sústružením a frézovaním. V konfrontácií žiakov z 13. Škôl zo Slovenska , Česka a Nemecka. Žiaci SOŠ t Čadca dosiahli pod vedením majstra OV Mariána Majchráka výborný výsledok V súťaži jednotlivcov 2.miesto obsadil žiak 3.ročníka odboru mechanik nastavovač Stanislav Kopačka a 3.miesto žiak 3.ročníka odboru obrábač kovov Ľubomír Masnica. V súťaží družstiev sa SOŠt Čadca stala celkovým víťazom súťaže. Okrem samotnej súťaže žiaci v sprievodnom programe navštívili Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice, ako aj výrobné priestory firmy THYSSEN KRUPP ROTHE ERDE SLOVAKIA a.s. Považská Bystrica.


PaedDr. Stanislav Špila, zástupca riaditeľa SOŠt Čadca.

px

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti