Súťaže zručnosti

ŽIACI SOŠ TECHNICKEJ ČADCA ÚSPEŠNÍ NA SÚŤAŽIACH ZRUČNOSTI:


ZENIT 2018
V dňoch 20.-23.3.2018 v Dolnom Kubíne sa uskutočnila celoštátna súťaž ZENIT v strojárstve 2018. Zámerom súťaže je prispievať k vyhľadávaniu nadaných a talentovaných študentov , podporovať ich ďalší odborný rast , tvorivo rozvíjať kompetencie , viesť k samostatnej tvorivej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie. Súťaž je organizovaná formou postupových kôl cez školské , krajské a končí celoštátnym kolom. SOŠt Čadca reprezentovali na celoštátnom kole v kategórií B1- strojné obrábanie Rastislav Turiak , žiak tretieho ročníka odboru mechanik nastavovač , ktorý sa umiestnil na 4. Mieste. V kategórií B2 – ručné spracovanie kovov školu reprezentoval a celkovo obsadil 3. Miesto Benjamín Čagala , žiak tretieho ročníka odboru mechanik strojov a zariadení. V kategórií C – programovanie CNC strojov v riadiacom systéme Sinumerik 840 D školu reprezentoval , žiak 4.ročník odboru mechanik nastavovač Patrik Legerský , ktorý v celkovom poradí obsadil vynikajúce 2.miesto.


AUTO OPRAVÁR JUNIOR 2018.
Dňa 21.3.2018 sa konalo vo firme IMPA Žilina oblastné kolo súťaže zručností v odbore auto opravár mechanik. Cieľom súťaže je propagácia remesla auto opravára medzi širokou verejnosťou , ako aj spojenie zamestnávateľa so školami a žiakmi. Súťaž pozostávala z troch častí teoretickej , poznávacej a praktickej. SOŠ technickú Čadca na tomto podujatí reprezentoval žiak tretieho ročníka odboru auto opravár mechanik Patrik Pavlík pod vedením majstra odborného výcviku Mgr. Rudolfa Gužíka obsadil celkovo 3.miesto s pravom postupu do celoslovenského finále , ktoré sa uskutoční v dňoch 25.- 26.4.2018 v školiacom stredisku ŠKODA Auto a.s. Nitra.


MLADÝ ZVÁRAČ 2018.
SOŠ technická Tlmače usporiadala medzinárodnú súťaž vo zváraní „ MLADÝ ZVÁRAČ 2018" . SOŠ technickú v Čadci na tomto podujatí reprezentovali žiaci štvrtého ročníka odboru mechanik strojov a zariadení .V silnej medzinárodnej konkurencií v metóde 135 MIG získal 3.miesto Tomáš Čanecký a 11.miesto Rudolf Turňa. Súťaž pozostávala z dvoch súťažných zvarov P BW a P/T FW. Žiaci museli dodržať polohu zvárania , prerušenie a napojenie v každej zvarovej húsenici , ako aj dodržať bezpečnosť práce.
                              PaedDr. Stanislav Špila , zástupca riaditeľa SOŠt Čadca

 

obr1

obr2

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti