Návšteva NR SR

V ranných hodinách 17.05.2017 nastupovali žiaci SOŠ technickej do autobusu, ktorý ich doviezol k budove Národnej rady Slovenskej republiky.
Po kontrole SBS, vstúpili do  priestoru, v ktorom  novinári, redaktori robievajú rozhovory s politikmi i poslancami Národnej rady SR. Privítal nás pracovník, ktorí oboznámil študentov s históriou symbolov Slovenskej republiky. Študenti boli oboznámení s históriou štátnych symbolov a že na ich tvorbe majú veľkú zásluhu i štúrovci. Vo vitríne videli kópiu originálu Ústavy Slovenskej republiky. Na poschodí ich zaujal súbor obrazov Albína Brunovského.
Po presunutí do rokovacej sály z balkóna videli hlasovanie k dodatkom zákonov o „čiernej práci“. Mali česť vidieť i pána Matoviča a pána Podmanického.
Po obhliadke nasledovala beseda s  poslancom Ing. Jurajom Blanárom. Na besede sa zúčastnila aj štátna tajomníčka MŠ. Študentov zaujímali otázky týkajúce sa aktuálnej situácie výstavby diaľnice a tiež otázky vzťahujúce sa na študentský život.
Beseda sa niesla v priateľskej atmosfére s konštatovaním, že sa tu určite ešte niekedy vrátia a možno raz aj ako poslanci NR SR.

NR SR

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti