Červené stužky

ČERVENÉ STUŽKY

 

Žiaci našej školy sa aktívne zapojili do kampane Červené stužky, ktorej 9. ročník prebiehal od 1. septembra 2015 a vrcholí 1. decembra 2015.

Žiaci I.A, I.B, I.C sa dňa 3.novembra 2015 zapojili do projektu "Hrou proti AIDS", ktorý bol organizovaný Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ).

111

 

 

 

 

Dňa 9. novembra 2015 sa trieda II.A počas 4 vyučovacích hodín zúčastnila prednášok spojených s diskusiou na témy "Rodina, rodinné vzťahy" a "AIDS a sex". Lektorkami boli Mgr. M. Semanová a Mgr. R. Kolenová.

Triedy I.E a I.F sa 19. novembra 2015 zúčastnili besedy na tému "Nemusíš to zažiť" -hlavnými besedujúcimi boli mladí narkomani, ktorí sa liečia zo svojej závislosti. Žiakov zaujímalo najmä aký majetok minuli na drogy, kto je v súčasnosti ich kamarát, ako sa k nim správa rodina, aký vplyv má droga na ich psychiku. Projekt bol uskutočnený v spolupráci s Mestskou políciou.

111

 

9. decembra 2015 triedy II.C a II.D počas 4 vyučovacích hodín besedovali s odborníkmi z Mestskej polície a RÚVZ na témy "Trestnoprávna zodpovednosť" a "Závislosti".

111

 Ďalšími témami boli "Alkoholová závislosť" a "ŠkodlivosŤ fajčenia", ktoré si pre nich pripravili
PhDr. M. Varmusová a Ing. A. Kuffová.

 

111Osobitným dňom bol 1.december 2015 sa 3 žiaci druhého ročníka spolu s Mgr. M. Semanovou zúčastnili stretnutia v Žiline pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS.

V škole žiaci III.A M. Grečmal a D. Bednárik pod vedením Mgr. R. Kolenovej pripravili k tomuto dňu nástenku i červené stužky, ktoré rozdali žiakom a zamestnancom po krátkej relácii v školskom rozhlase o význame nosenia červených stužiek.
Na stretnutí v Žiline túto kampaň svojou účasťou podporili žiaci II.A a II.D triedy spolu s Mgr. M. Semanovou.

111

 

 

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti