Cestujeme do školy

Vráť sa do školy autobusom! Prolongácia a vybavenie novej dopravnej karty SAD Žilina je možná aj ONLINE
21.08.2023 - Čadca, Martin, Žilina
Nový školský rok 2023/2024 je už čoskoro tu a preto je potrebné pripomenúť, aby si žiaci a študenti, ktorí cestujú do školy autobusmi SAD Žilina nezabudli predĺžiť nárok na zľavu, prípadne vybaviť si novú dopravnú kartu SAD Žilina. Aj v tomto roku je to veľmi jednoduché a rýchle vďaka možnosti online prolongácie dopravnej karty či vybavenia novej dopravnej karty prostredníctvom e-shopu.

Prolongácia dopravnej karty SAD Žilina
Prolongovať si dopravnú kartu môžu žiaci a študenti buď osobne, alebo online v aplikácii UBIAN podľa vlastného výberu.

1. Prolongácia DK osobne v klientskom centre
Postup je rovnaký ako pominulé roky, a to, že žiaci a študenti musia navštíviť ktorékoľvek naše klientske centrum, zobrať so sebou svoju dopravnú kartu a školou potvrdené tlačivo na žiacku alebo študentskú dopravnú kartu. Toto tlačivo je dostupné aj online na našej webovej stránke www.sadza.sk v sekcií Tlačivá a dokumenty, kde ho nájdete pod názvom Žiadosť o vydanie/zmenu dopravnej karty. Samozrejme je možné predložiť aj Potvrdenie o návšteve školy za aktuálny školský rok 2023/2024, ktoré vydáva konkrétna škola, avšak potom v tlačive Žiadosť o vydanie/zmenu dopravnej karty sa už nevypĺňa kolónka „Potvrdenie o návšteve školy". Školy niekedy emailom posielajú žiakom/študentom potvrdenie s QR kódom, pri načítaní ktorého sa zobrazia všetky potrebné údaje žiadateľa. Toto potvrdenie akceptujeme tiež.

2. Prolongácia DK online v aplikácii UBIAN
Od minulého roka je možné si prolongovať dopravnú kartu už aj online z pohodlia domova bez nutnosti návštevy KC. Stačí si dopravnú kartu zaregistrovať na www.ubian.sk alebo priamo v aplikácií Ubian, kde zadáte SNR karty, meno a priezvisko. Potom sa vám 30 dní pred koncom platnosti zľavy zobrazí výzva na predĺženie zľavy. Následne je potrebné nahrať sem školou vydané Potvrdenie o návšteve školy a odoslať na schválenie dopravcovi. Keď je nárok na zľavu akceptovaný, prípadne zamietnutý, mailom vám príde táto informácie a zobrazí sa aj na obrazovke Karty. Po akceptácii stačí, aby ste si už len dopravnú kartu priložili k čítačke kariet vo vozidle a platnosť zľavy sa automaticky predĺži.

Nová dopravná karta SAD Žilina
Rovnako ako pri prolongácii, tak aj vybaviť si novú DK je možné dvoma spôsobmi: osobne návštevou nášho klientskeho centra alebo online z pohodlia domova. Navyše až do 22. septembra 2023 si novú dopravnú kartu môžete vybaviť úplne BEZPLATNE.

1. Vybavenie novej DK osobne v klientskom centre
Ak si idete vybaviť novú DK osobne, je potrebné navštíviť ktorékoľvek naše klientske centrum, kde vám pracovníčky vybavia novú DK na počkanie. Okrem už spomínaného potvrdenia o návšteve školy budete ešte potrebovať vašu fotografiu. V prípade, ak ju nemáte pri sebe, tak to nie je žiaden problém, pretože pracovníčky vás odfotia priamo v klientskom centre za poplatok 1 €.

2. Vybavenie novej dopravnej karty online
Pohodlný spôsob je aj vybavenie dopravnej karty prostredníctvom e-shopu na www.sadza.sk, kedy je potrebné kliknúť na pravej lište na ikonku Kúpiť dopravnú kartu a automaticky budete presmerovaný do aplikácie Ubian. Tu je potrebné sa buď registrovať, alebo ak už ste zaregistrovaný, tak prihlásiť sa. Potom si zvolíte možnosť Nová dopravná karta a vyplníte údaje: dopravca, vaše osobné údaje, vložíte vašu fotografiu a potrebné potvrdenie o návšteve školy a zvolíte si spôsob doručenia novej dopravnej karty. Ak budete mať záujem môžete si priamo aj na novú dopravnú kartu dobiť kredit, pričom minimálny vklad je 5 €. V poslednom kroku musíte realizovať online platbu prostredníctvom vašej platobnej karty.

Čo všetko potrebujete na vybavenie novej dopravnej karty (osobne aj cez e-shop)?

Tlačivo „Žiadosť o vydanie/zmenu dopravnej karty" potvrdené školou, ktorú navštevujete, prípadne toto tlačivo bez vyplnenia kolónky „Potvrdenie o návšteve školy", avšak musíte priložiť potvrdenie o návšteve školy vydané konkrétnou školou.
Preukaz totožnosti (u detí mladších ako 15 rokov preukaz totožnosti zákonného zástupcu + rodný list dieťaťa) .
Fotografia 2,5cm x 3,5cm (v prípade online vybavenia: fotografia vo formáte PDF, JPG...).
Minimálny vklad 5,00 €.
Potvrdenie o návšteve školy pri vybavení dopravnej karty nepotrebujú žiaci mladší ako 15 rokov. Dopravná karta žiacka / študentská je neprenosná.

ISIC karty
Študenti vysokej školy v dennej forme štúdia, držitelia ISIC kariet majú nárok na osobitné cestovné. Ak je karta vydaná v systéme dopravcu, dá sa použiť ako elektronická peňaženka. Pri platbe v hotovosti sa ISIC použije na preukázanie nároku na osobitné cestovné.

Platnosť zľavy na dopravnej karte
Platnosť zľavy na dopravnej karte sa stanovuje u žiakov základných a stredných škôl do 31.8. príslušného školského roku, u študentov vysokých škôl do 30.9., respektíve do 30.6. v poslednom ročníku štúdia. Poplatok za prolongáciu dopravnej karty je vo výške 0,70 €.

Je potrebné, aby žiaci a študenti predkladali Potvrdenie o návšteve školy za aktuálny školský rok 2023/2024.

Žiaci a študenti môžu využívať aj ponuku výhodných zľavnených predplatných cestovných lístkov
Zavedením a postupným rozširovaním IDS ŽSK sa zaviedla možnosť výhodného cestovania integrovaným územím pre žiakov a študentov, ktorí počas svojho každodenného cestovania do školy môžu využívať výhodné zľavnené predplatné cestovné lístky s platnosťou na 30, 90 alebo 365 dni. Nárok na zľavnené cestovné v IDS ŽSK majú deti od 6 do 16 rokov a žiaci a študenti do 26 rokov veku. Výhodou je, že počas obdobia, na ktoré si zakúpite predplatný cestovný lístok, môžete vykonať neobmedzený počet ciest vrátane víkendov a sviatkov.

cp

c

c

c

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti